יוני נולד בארץ ישראל ב-8 בפברואר, 1972.

ילד בלונדיני, חמוד ובריא לחלוטין. בגיל חמש התגורר בעיר קטנה בשם "גני צבי" והתחיל בלימודי מוסיקה. עוד אז ביטא יכולות מוסיקליות רבות וחוש קצב מפותח. בגיל 14, הפך לעיוור כתוצאה מגידול ראש. למרות שניגן בפסנתר ברמה מצוינת לגילו, החל ללמוד שיעורי פסנתר מהתחלה, כאילו היה הוא תלמיד חדש. מהר מאוד הצליח להפגין כישרון יוצא מן הכלל וניגן בציבור. עם הזמן, הופיע בקונצרטים בישראל ובקנדה.

בשנת 1992, התחיל את לימודיו בביה"ס למוסיקה "רימון", בהיותו מנגן מוסיקת ג'אז ומוסיקה מודרנית לראשונה בחייו. הנ"ל הוביל אותו בהמשך לשינוי מובהק בגישתו המוסיקלית. הוא החל להלחין ולהתאים תווים משל עצמו ולהופיע בציבור עם חומרים אורגינלים ומקוריים.

בשנת 1996, סיים לימודיו באות כבוד והופיע בקונצרט בתיאטרון היוקרתי  

"בית לסין", אשר בתל אביב. בשנת 1998, קיבל מלגה בקולג' למוסיקה בבוסטון, ארה"ב - "ברקלי", לשם נסע בכדי ללמוד. לאחר 18 חודשים, סיים לימודיו, ובכך הפך לסטודנט העיוור הראשון, שסיים תוכנית לימודים כה נוקשה ואינטנסיבית בפרק זמן כה קצר.

הייתה זו שנה קשה, אך הוא הצליח להשיג את יעדו, תוך כדי שימור ציון הממוצע הגבוה ביותר בכיתתו. גם ברמה האישית, ביצע יונתן שינויי תרבות ושפה בכדי לחיות בארצות הברית. הוא קיבל את תואר הבי. איי עם אות הכבוד הגבוהה ביותר (סומה קום לאודי), ולאחר מכן חזר שוב לישראל. כאן החל להופיע עם מוסיקאים מקומיים ובינלאומיים ברחבי הארץ. בנוסף, לימד סטודנטים ושיתף אותם עם הבנתו האישית והבלעדית של מהי מוסיקה ומה היא יכולה להיות...