שלום לכם

אני שמחה שנכנסתם לאתר שלי כי בו תוכלו לקבל תשובות שמאוד קשה למצוא בצורה ברורה ומדוייקת.

 

אחריי כמעט עשרים שנה שאני מלמדת פיתוח קול, החלטתי לרכז בשבילכם את רוב המידע העיוני ובעיקר את התשובות לשאלות שצצות בצורה עיקבית כבר שנים אצל כל תלמיד ותלמיד. הרבה מאוד מידע אפשר למצוא ברשת, שלעיתים קרובות סוטר את עצמו. בארץ כל בוגר שקשור לשירה בצורה כזאת או אחרת, חושב שהוא יכול ללמד פיתוח קול. כל מורה ותיק ממציא מחדש שיטות שקיימות כבר שנים ונותן להן שם בומבסטי.

לא כל זמר מעולה יכול ללמד פיתוח קול ולא כל מורה מעולה חייב להיות זמר.

יש מורים שיתרמו לכם אוצר לגבי ביצוע והגשה, יש מורים שידאגו לשיחרור ריגשי וחיבור למילים. כל מורה יכול לתרום לכם בצורה כזאת או אחרת אבל בלי טכניקה נכונה שום דבר לא יעזור.

איך אתם תדעו אם הגעתם למורה טוב? דבר ראשון אתם חייבים להרגיש לגמרי נוח: גם להוריד נעליים אם בא לכם וגם לבכות חופשי אם השיר מרגש אותכם.

ביום שאתם מרגישים שלא מתקדמים או ששום דבר לא משתנה, זה הזמן לעזוב את אותו מורה.

יש מורים שמסתמכים על הנתונים הטבעיים של התלמיד. אל תשארו איתם אם אתם לא מקבלים הדרכה וטכניקה נכונה כי לאורך זמן זה יגרר לתוצאות לא נחמדות במיוחד.

מתי תדעו אם הטכניקה נכונה: אם השירה הופכת להיות קלה ומהנה וכל המאמץ שאתם מרגיישים מתרכז באזור הבטן , אז הטכניקה נכונה. אם אתם מסוגלים לשיר לאורך זמן בלי להצטרד ולהרגיש עייפות קולית אז הטכניקה נכונה.

 

אני מקווה שתוכלו להפיק את מלוא התועלת מהאתר הזה ואם תרצו אותי, אהיה שם בישבילכם, או בפורום או באופן אישי..

 

 

תהנו!